Raven8

TOPlist TOPlist HIT LIST
Smer hlavná stránka Ravena


Nadpis Lost In Space.


Zavítala ku mne zákerná chrípka, na ktorú žiaľ už nestačili ani moje biele krvinky, preto boli nútené dostať posilu vo forme antibiotík. Lenže ak si dotyčná chrípka myslela, že aj napriek tomu nenapíšem recenziu na ďalší prírastok do rodiny soundtrackov, potom je na veľkom omyle. Nemusíte sa báť. O hudbu z Lost In Space rozhodne neprídete. Teraz moméént, vkladám cédečko do prehrávača a púšťam si objekt, ktorý o chvíľu ohodnotím... Tááák, stláčam Play a... už počujem prvé tóny.

NA DRUHÝ DEŇ PRESNE O TOM ISTOM ČASE

Ehm, teda toto som nečakal. Ospravedlňujem sa za to jednodňové meškanie, ale saundtrek z Lost In Space ma zbavil schopnosti triezvo uvažovať, takže recenziu z bezpečnostných dôvodov píšem až dnes.
Viete si predstaviť hudbu, po vypočutí ktorej máte pocit, akoby vám odobrala všetku šedú mozgovú hmotu? Samozrejme, tento pocit o chvíľu Tfuj!!! vyprchá (teda jedine v prípade, že ste tam tú "hmotu" vôbec pred tým mali :-) ), ale ide o to, že tri zbíjačky vŕtajúce meter od vás a kilo dynamitu vybuchujúce vo vedľajšom bloku vás neosprostie viac, než muzika z Lost In Space (LIS). Film som síce nevidel, ale ak tam hrala práve táto hudba, potom úprimne ľutujem všetkých divákov, ktorí to prežili s nezatemnenou mysľou. Pojem chaos alebo psycho je totiž slabé slovo na vyjadrenie pocitov pri počúvaní. To celé sa snáď dá prirovnať len k hudbe štýlu acid, ktorá plným právom dostala názov kyselina. Ak ste ju niekedy počuli, určite viete, o čom hovorím (však Mirsoft...) . Jednoducho pesníčky z LIS sa väčšinou skladajú len z akýchsi dokola sa opakujúcich melódií, obohatených rôznymi nervy píliacimi zvukmi. Po dopočúvaní si tí so slabšími povahami môžu rovno rezervovať miesto v liečebni v Cvokovciach.
Skladieb pritom nie je veľa. Osem kúskov, to skutočne nie je bohviečo. Až na to, že väčšina z nich má dosť dlhú minutáž, čo musí zákonite doraziť každého. Akoby nestačil ich obsah. Ešte musia byť aj dlhé. Našťastie aspoň jedna skladba trošku vyniká spomedzi ostatných. Pôsobí ako balzam po všetkých tých psychodelických patlaninách. Škoda, že ich nie je viac. Možno by sa tak vytvorila určitá rovnováha.

Na záver si to celé vyjasnime. Soundtrack z LIS neodporúčam nasledovným skupinám ľudskej populácie: precitlivelým povahám, agresívnym povahám, vodičom za volantom, pilotom za kniplom, námorníkom za kormidlom, horolezcom, chirurgom pri operáciach, zubárom pri vŕtaní, pyrotechnikom v akcii a hlavne nikomu kto pri počutí Death metalu vidí hviezdičky pred očami, pretože ak neznášate metal, ubezpečujem vás, že TOTO je pre vás istá smrť. Naopak, odporúčam ho: tým, pre mňa nepochopiteľným ľuďom, ktorí vydržia počúvať acid dlhšie ako pol hodiny a kaskadérom.
Máte svoje vlastné zaradenie? Fajn. To som rád, pretože konečne môžem cédečko umiestniť na policu s nápisom: Danger. Keep out!


ONDREW



NÁZOV SOUNDTRACKU
LOST IN SPACE
POČET SKLADIEB
8
MINUTÁŽ
37:46
ZHRNUTIE
Už o tom nechcem nikdy viac počuť!

4/10